KSE: nem lelik a formájukat

KSE: nem lelik a formájukat Sport

A tavaszi idény negyedik vereségét szenvedte el szombaton a Kézdivásárhelyi SE futballcsapata, idén mindössze két pontot tudtak szerezni a kék-fehérek. A III. liga 22. játéknapján gólgazdag mérkőzést követően Szászhermányon hajtott fejet a KSE, és csúszott vissza a tabella tizedik helyére. Szombaton újabb nagyágyú érkezik a Sinkovits Stadionba, a jelenleg második helyen álló Galaci Oţelul.

A szászhermányi kiszálláson a céhes városbeli labdarúgóknak újfent gondjaik akadtak a helyzetkihasználással, ráadásul a védelembeli megingások is sokba kerültek a csapatnak, így hiába egyenlítettek ki kétszer is, mégis alulmaradtak a Brassó és Rapid egykori kiválósága, Mugurel Buga nevével fémjelezett hazaiakkal szemben.

A lehető legrosszabban kezdődött a találkozó a KSE számára, ugyanis több ziccert is kihagytak játékosai, a 2. percben Bagoly hat méterről lőtt a kapu fölé, majd Babei is megismételte ugyanezt a mutatványt, pár perc múlva pedig Gáll távolról bombázott mellé. Ezt követően Ştefănescu szabadrúgásból veszélyeztetett, de védett a kapus. Ha nem lőtt gólt a KSE, lőtt az ellenfél, Szászhermány kihasználva a védelembeli bizonytalankodást gyors egymásutánban kétszer is betalált, Răchişan és a már említett Buga révén, így a 21. percben már 2–0-t mutatott az eredményjelző. A kék-fehérek rendezték soraikat, előbb Bagoly értékesítette Babei passzát, majd Ştefănescu 17 méterről csavart a hálóba (2–2). A 37. percben Gazda járt közel a gólszerzéshez, szabadrúgását viszont védte a hazai kapus, majd Bagoly, illetve Babei hagyott ki óriási lehetőséget.

A második félidőben is hullámzóan alakult a kézdiek játéka, a tapasztalt Bugának köszönhetően újra hátrányba kerültek, de ismét kiegyenlítettek a csereként beállt Kurtuly révén, aki a Ştefănescu elleni szabálytalankodás miatt befújt büntetőt értékesítette (3–3). Amikor már úgy tűnt, pontosztozkodás lesz a vége, a kék-fehérek eladták a labdát, a hazaiak pedig belőtték a győztes találatot.

Labdarúgó 3. liga, 1-es csoport, 22. forduló: Szászhermányi FC–Kézdivásárhelyi SE 4–3 (2–2), gólszerzők: Ştefan Răchişan (18.), Mugurel Buga (21., 67., 86.), illetve Bagoly Benjámin (29.), Marius Ştefănescu (33.), Kurtuly Róbert (71., 11-esből). KSE: Bunduc – Bukur, Păun, Stanciu, Gajdó T., Gazda, Gáll (Albu, 57.), Ştefănescu, Boricean (Rancz, 57.), Babei, Bagoly (Kurtuly, 51.).

További eredmények: FC Székelyudvarhely–Pașcani 1–0, Bákói Aerostar–Románvásári VSK 4–2, Foksány–Sănătatea Darabani 2–0, Sporting Liești–Barcarozsnyói Olimpic Cetate 0–1. Galaci Metalosport–Radóci Bucovina 0–3 (játék nélkül), Galaci SC Oțelul–Avântul Valea Mărului 3–0 (játék nélkül), Csíkszereda állt.