Kiütéses siker a szezonzárón

Kiütéses siker a szezonzárón Sport

Kiütéses győzelmet aratott a Kézdivásárhelyi SE labdarúgócsapata pénteken a gyengébben rangsorolt Pașcani otthonában, a III. liga 28. játéknapján. A kék-fehér mezesek nem kevesebb, mint hat alkalommal találtak be, így győztes meccsel zárták első idényüket a harmadosztályban, lévén, hogy a hátralevő két fordulóban, ellenfeleik visszalépése okán, nem kell pályára lépniük.

Meglehetősen tartalékosan utazott a moldvai kiszállásra a KSE, amely a Bunduc (Farkas, 75.) – Oprea, Păun, Tankó, Gajdó T. – Gazda, Albu, Ştefănescu – Rancz, Bagoly, Boricean (Vlădulescu, 56.) felállításban vállalta a játékot. Elszántan kezdtek a céhes városbeliek, és már a 12. percben előnyhöz jutottak Rancz révén, majd alig pár perc múlva Bagoly is beköszönt, így húsz perc után már kettővel vezettek. Ezt követően tízperces rövidzárlat állt be a kézdiek játékában, amellyel lehetőséget adtak a házigazdáknak a szépítésre (1–2).

A második félidőben már nyoma sem volt a bizonytalanságnak, a KSE egyre több helyzetet dolgozott ki, és ez az eredményben is megmutatkozott, előbb Bagoly duplázott, majd a jobbszélsővé avanzsáló Ştefănescu ért el mesterhármast szebbnél szebb gólokkal – az egyiket például félpályáról! Megérdemelten győzött utolsó meccsén a KSE, ugyanis az utolsó két játéknapon épp azon Galac megyei együttesekkel kellene játsszon, melyek időközben kiszálltak a bajnokságból. Ezeknek a pontoknak köszönhetően előléphet a rangsorban.

– Az utolsó félórában ziccer ziccert ért, ha tíz góllal nyertünk volna, se lepődött volna meg senki. De így is szép eredmény, örülök, hogy támadásban csak az Aerostar hatékonyabb nálunk, kár, hogy a védelmünk nem nőtt fel ugyanerre a szintre, mert akkor jóval előbb végzünk. Jövőre egy jobb szezonban reménykedünk, és abban, hogy sikerül megtartanunk játékosaink javarészét – nyilatkozta Gazda József edzőjátékos.

Labdarúgó III. liga, 28. forduló: CSM Pașcani–Kézdivásárhelyi SE 1–6, gólszerzők: Irinel Pătraşcu (28.), illetve Rancz Attila (12.), Bagoly Benjámin (20., 69.), Marius Ştefănescu (70., 75., 78.).

A forduló további eredményei: Radóci Bucovina–FK Csíkszereda 0–1, Székelyudvarhelyi FC–Sporting Lieşti 2–1, Sănătatea Darabani–Románvásár 3–5, Foksány–Barcarozsnyó 1–0 Szászhermány–Bákói Aerostar 3–4, a Galaci SC Oțelul állt.