Kihasználták a pályaelőnyt

Kihasználták a pályaelőnyt Sport

Tegnap elkezdődött Kézdivásárhelyen a női U18-as kosárlabda-bajnokság nyolcas döntője, a nyitónap a lehető legkedvezőbben alakult a házigazda Nagy Mózes Sportklub számára, amely magabiztos győzelemmel mutatkozott be.

Bukaresti kosárral indult az NMSK és a Bukaresti Olimpia közti mérkőzés, amire a kézdivásárhelyiek egy laza 13-0-s etappal válaszoltak, az ellenfél csak a negyed hajrájában tudott még egyszer betalálni, akkor is büntetőből (13-4), de a sípszó előtt még Csurulya dobása is utat talált a gyűrűbe (15-4). A második negyedben is látványosan kosaraztak a hazaiak, igaz, több ziccert is kihagytak. Mindezek ellenére tartották előnyüket, szünetben már 27-13-ra vezettek. A harmadik tíz perc derekán szinte számolatlanul szórták a távoliakat a hazaiak, 45-20-nál már 25 pont volt a differencia.

A zárószakasz 45-26-ról indult, az utolsó négy percben, 25 pontos hazai vezetésnél (56-31) a cserejátékosok is lehetőséghez jutottak, emiatt a fővárosiak némiképp lefaragnak hátrányukból, de ez a lényegen nem változtatott: 58-43-ra (15-4, 12-9, 18-13, 13-17) nyert az NMSK. Kovács Renáta 14/9, Csurulya Helga 13/3, Bartók Rita pedig 8 pontig jutott. Lepattanózásban Biszak Boglárka jeleskedett, szám szerint 12 alkalommal, emellett kiosztott 3 gólpasszt is és dobott melléje 8 pontot.

Az első nap többi eredménye: Târgovişte–Rapid 74-53, Kolozsvár–Gyulafehérvár 55-44, Brassó–Temesvár 63-35. A mai program: 10 órától Rapid–Brassó, 12 órától Temesvár–Târgovişte, 16 órától Bukarest–Kolozsvár, 18 órától Gyulafehérvár–NMSK.