Kétgólos idegenbeli siker

A véghajrában biztosította be a győzelmet, így három ponttal tért haza Gyergyószentmiklósról a KSE Futsal csapata, amely a teremlabdarúgó II. liga 4. fordulójában 5–3-ra nyert a helybeli Inter ellen, egy indulatoktól sem mentes mérkőzésen.

A KSE a Bunduc – Gáll, Gajdó T., Rancz, Veress kezdővel állt fel a Gyergyói Inter otthonában (játszott még: Tompa, Ghinea, Gazda, Mojzi, Gajdó G., Farkas), és csakhamar hátrányba került a jól kontrázó hazaiakkal szemben. Tompa Csaba révén kiegyenlített a kézdi gárda, azonban szünetig még egyszer betalált a házigazda (2–1). Fordulás után is felváltva potyogtak a gólok, Tompa jóvoltából ismét kiegyenlítődött az állás (2–2), de az Inter sem hagyta magát (3–2). Gajdó Tamás találatával újfent felzárkózott a KSE, majd az utolsó négy percben mindent egy lapra feltéve rohamozták az ellenfél kapuját. A végére eldurvult a játék, a gyergyóiak a kelleténél többször szabálytalankodtak, így a 6. és 7. faultjukat is bírói sípszó és 10 méteres követte. Mindkétszer Gáll Attila állt a labda mögé, és bebiztosította a kék-fehérek győzelmét. Sikerével a KSE feljött a rangsor második helyére, vasárnap 18 órától pedig a Pro Academy Fălticeni-t látja vendégül.
A 4. forduló többi eredménye: Gyergyóremetei Kereszthegy–Fortius Buzău 3–6, Galaci United II.–Ceahlăul Piatra Neamț 6–1 (2–1). A Pro Academy Fălticeni–Segesvári Pro Tineret meccset október 28-ra halasztották.
A hétvégén elkezdődött az U19-es pontvadászat is, a 3. csoportba sorolt KSE Futsal győzelemmel debütált a sorozatban, Rancz Attila három, Vârtosu kettő, illetve Niczuly és Mojzi egy-egy góljával 7–2-re gyűrte le hazai pályán a Gyergyóremetei Kereszthegyet. <<