Jöhet a címvédés a kupában

Jöhet a címvédés a kupában Sport

Semmiféle gondot nem jelentett a Galaci Phoenix legyőzése a Sepsi–SIC-nek szerda este, a bajnoki címvédő sepsiszentgyörgyiek fölényes sikert arattak idegenben, a női kosárlabda Nemzeti Liga alapszakaszának utolsó, 18. fordulójában. A zöld-fehérek címvédőként várják a február 8–11. között esedékes, hazai rendezésű Román-kupa nyolcas döntőjét.

A több alapemberüket nélkülözni kényszerülő galaciak az első negyedben még tudták tartani a lépést a jobb erőkből álló sepsiszentgyörgyiekkel szemben (20-23), ám a második tíz percben már egyértelműen megmutatkozott a zöld-fehérek fölénye, Jeffery és társai lendületbe jöttek, 21 ponttal nyerték a negyedet (12-33), és ezzel lényegében eldőlt a meccs. A második félidőben némiképp kiegyensúlyozottabbá vált a játék, de a Sepsi–SIC idénybeli 17. bajnoki győzelme egy percig sem forgott veszélyben, végeredmény: Galaci Phoenix – Sepsi–SIC 54-85 (20-23, 12-33, 13-17, 9-12). Janeesha Jeffery 26, Tyaunna Marshall 17, Chandra Harris és Amanda Thompson 10-10 pontot dobott be a közösbe. A 18. játéknap további programja: ma Jászvásár – Alexandria, Kolozsvári U – Szatmárnémeti VSK, Aradi ICIM – Marosvásárhelyi Sirius; szombaton Brassói Olimpia – CSM Târgovişte.