Javítottak idejükön

Javítottak idejükön Sport

Július 13–16. között Târgoviște adott otthont a kadét (12–14 évesek) korosztályú úszók országos bajnokságának, amelyre a tavaszi régiónkénti előselejtezőkön lehetett kvalifikálódni.

A sepsiszentgyörgyi Ciprian SK színeiben két úszótehetség – Barabás András (14 éves) és Becze Zétény Benedek (13 év) – szerzett jogot a döntőbeli indulásra. Barabás András megjavítva saját legjobb idejét hetedik helyen végzett 200 méter mellen (2’50’18), illetve kilencedik lett ugyanebben a versenyszámban, de a 100 méteres távon (1’17’91). A 14 éves úszótehetség 12. lett 50 méter gyorson, illetve 15. helyen zárt 1500 méter gyorson. 200 és 400 méter gyorsúszásban is javított legjobb idején (2’17’70, illetve 4’53’23), ez azonban csak a 18. helyhez volt elég. Becze Zétény Benedek 200 méter háton 31. lett.

„Az eredmények biztatóak, sportolóink sokat fejlődtek, és az ország tíz legjobbja közé tartozni, nem kis teljesítmény” – nyilatkozta Ciprian Grosu edző.