Helyzet-kihasználási gondok

Helyzet-kihasználási gondok Sport

Pont nélkül tért haza pénteki, bákói kiszállásáról a Kézdivásárhelyi SE labdarúgócsapata, amely a III. liga 6. fordulójában az Aerostar vendégeként szaladt bele egy 2–0-s vereségbe. A céhes városiak hiába játszottak látványosan, két védelmi hiba már az első félidőben megpecsételte sorsukat.

Az első félidő derekáig kiegyenlített volt a játék, a 25. percben Babei kapussal szemben hagyott ki óriási lehetőséget, míg rá öt perce a hazaiak megtörték a gólcsendet. Egy előreívelt labdánál hibázott a kék-fehérek védelme, a labdára lesgyanús helyzetben lecsapó Pavel pedig betalált. Alig pár perc múlva tizenegyeshez jutott a hazai csapat, az ajándékot pedig értékesítették, ahogy illik. A második játékrészben a KSE mindent megpróbált a felzárkózás érdekében, ám a Gazda József által irányított kézdiek csupán csak helyzetekig jutottak, bevenni nem tudták a bákóiak kapuját. Babei és társai több ziccert is kihagytak, és egy kapufa is a lelkükön szárad, ám ez nem változtat a végeredményen, 2–0 arányban alulmaradtak.

Bákói Aerostar – Kézdivásárhelyi SE 2–0 (2–0), gólszerzők: Andrei Vlăduţ Pavel 30., Cătălin Vraciu 36. – tizenegyesből. KSE: Bunduc – Tankó, Stanciu, Păun (Rancz 77.), Ștefănescu, Gáll, Gazda, Szabó (Albu 55.), Boricean, Babei, Kurtuly. Nem játszott: Farkas – Gajdó T., Bukur, Erős.

– Saját magunkat vertük meg. Négy tiszta helyzetet hagytunk ki, ráadásul ajándékgólokat adtunk az ellenfélnek, amelynek így könnyű dolga volt. Dolgozunk tovább, mostanában mind az élmezőnyhöz tartozó ellenfelekkel találkoztunk, most például a listavezető Szászhermány ellen következik egy újabb nehéz meccsünk, de aztán jönnek a rangsor végén kullogó csapatok, akik ellen könnyebb dolgunk lesz. Ha fizikailag így folytatjuk, és a sérülések elkerülnek, akkor a végére ott leszünk az első hét között – értékelt Gazda József edző­játékos.
A 6. forduló többi eredménye: Sporting Lieşti – FK Csíkszereda 0–2 (gólszerzők: Bajkó Barna 32., Hodgyai László 94.), Szászhermány – Avântul Valea Mărului 4

–0, Székelyudvarhelyi FC – Sănătatea Darabani 1–4 (gsz.: Katona 19. / Grumezescu 26., 67., Ghiorghiciuc 49., Nicorici 79.), Foksány – Radóci Bucovina 0–0, Suporter Club Oţelul Galaţi – CSM Paşcani 3–0, Galaci Metalosport – Barcarozsnyó (a hazai csapat anyagi gondjai miatt nem játszották le), Románvásár állt.

A következő, 7. játéknapon a KSE Szászhermány csapatát látja vendégül a Sinkovits Stadionban.

1. Szászhermány 6 5      1      0      18-1 16
  2. Oţelul 6      4      2      0      18-3 14
  3. Aerostar 6      4      2      0      15-5 14
  4. Csíkszereda 6      4      1      1      15-7 13
  5. Barcarozsnyó 6      3      0      3      11-7 9
  6. Lieşti* 6      4      1      1      14-7 7
  7. Foksány 6      1      4      1      10-3 7
  8. Románvásár 5      2      1      2      15-9 7