Hátrányból hazai döntetlen

Hátrányból hazai döntetlen Sport

A harmadosztályos labdarúgó-bajnokság 19. fordulóját pótolták be kedd délután, az 1. csoportban érdekelt Kézdivásárhelyi SE hazai környezetben látta vendégül a rangsorban jobban szituált Sporting Lieşti csapatát. Az eseménytelen első félidőt követően a második játékrészben két gól született, pontosztozkodás lett a vége.

Szeptemberben 2–2-es döntetlenben egyezett ki Lieşti-en a Sporting és a KSE, és a visszavágón sem bírt egymással a két csapat. A játékrész első felében meddő mezőnyjáték folyt, kevés veszélyes helyzetet jegyezhettünk fel, a vérszegény próbálkozásokat könnyedén hárították a kapusok. Szünet után felélénkült a játék, annál is inkább, mivel a vendégek a 49. percben megszerezték a vezetést.

A 60. perctől a csereként beállt Gazda József edzőjátékos vezérletével a KSE egyre többször jutott el az ellenfél tizenhatosáig, jó iramú letámadásai a 69. percre értek góllá. A balhátvéd pozícióján Gajdó Tamás futott el több alkalommal is a szélen, beadásainak egyike pedig Tankó Zsoltot találta meg, aki remek mozdulattal fejelt a hálóba (1–1). A gól utáni kavarodásban két játékos összeakaszkodott, mindketten a kiállítás sorsára jutottak. A végjátékban mindkét oldalon óriási ziccerek maradtak ki.

– Nehéz mérkőzés volt egy nagyon jó képességű ellenféllel, a játék alapján igazságos döntetlen született. Az első félidőben érződött a tapasztalatlanság a fiatal keretünkön, de az utolsó 20 percben beszorítottuk őket a kapujuk elé, ám nem tudtuk megszerezni a győztes találatot – értékelt Gazda József.

A KSE-re a következő fordulóban is nehéz feladat vár, ugyanis pénteken 17 órától az éllovas Bákói Aerostar látogat a Sinkovits Stadionba.

Labdarúgó III. liga, 19. forduló: Kézdivásárhelyi SE – Sporting Liești 1–1 (0–0). Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion, mintegy 300 néző. Vezette: Vlad Baban (Jászvásár).

KSE: Bunduc – Tankó, Stanciu (Gazda, 60.), Gajdó T., Oprea (Bukur 74.), Păun, Gáll (Bagoly, 52.), Gajdó G., Albu, Boricean (Rancz, 74.), Ștefănescu. Edzők: Polgár László, Gazda József. Liești: Vadeanu – Dumitru (Stranceana, 64.), Munchiu, Filimon, Voicu, Iancu, Mihu (Tudose, 46.), Maftei, Lovin (Itoafa, 89.), Zaharia, Stancu (Ciurea, 46.). Edző: Ionuț Niculcea. Gólszerzők: Tankó (69.), illetve Iancu (49.). Sárga lap: Stanciu (44.), Bagoly (71.), Albu (90+3.) illetve Stancu (29.), Filimon (75.), Ciurea (86.). Kiállítva: Gajdó G. (70.), illetve Maftei (70.).

A 19. forduló további eredményei: Románvásár – Barcarozsnyó 0–0, Pașcani – Bákói Aerostar 0–5, Darabani – Szászhermány 1–0, Radóc – Galaci Oțelul 0–1, Foksány – Székelyudvarhely 3–1, FK Csíkszereda–Galaci Metalosport 3–0 (játék nélkül).