Hátrányból felállva győztek

Hátrányból felállva győztek Sport

Kétgólos hátrányból felállva, a rendes játékidő letelte előtt négy perccel jegyzett találattal szerezte meg a három pontot a Kézdivásárhelyi SE a Foksány elleni szombati kiszálláson, a labdarúgó III. liga 10. fordulójában. Az élete formájában játszó Alin Babei a hétvége sporthőse, az ő nevéhez fűződik a KSE mind a négy találata, ezeknek köszönhetően első idegenbeli győzelmüket aratták a kézdivásárhelyiek.

A házigazda Foksány már a mérkőzés elején előnyhöz jutott a Pasăre által értékesített büntető révén, a játékvezető a szabálytalankodó Bunducnak előbb felmutatta a piros lapot, aztán pár perc múlva megenyhülve sárgalapra változtatta azt. A hazaiak a 18. percben már kettővel vezettek, azonban a KSE is magára talált a félidő derekán, egy szöglet után a csapat tízese, Babei faragott le a hátrányból (2–1).

A második félidőben a kézdivásárhelyiek játszottak veszélyesebben, azonban gólt mégis a házigazdák szereztek a 68. percben (3–1). Ha bárki azt hitte, hogy innen már képtelenség felállni, az nagyon tévedett, a kézdivásárhelyieket nem olyan fából faragták, hogy könnyen feladják, az őket elkísérő maroknyi szurkoló biztatása közepette fokozták a nyomást, és Babei révén előbb szépítettek, majd a 79. percben kiegyenlítettek (3–3). Gazda József tanítványai nem érték be az egy ponttal, hanem mindent egy lapra feltéve a „mesternégyest” elérő Babei jóvoltából behúzták a mérkőzést és győztesen tértek haza. Szép volt, fiúk!

Végeredmény: Foksányi CSM – Kézdivásárhelyi SE 3–4 (2–1), gólszerzők: C. Pasăre (10. – tizenegyesből), I. Manu (18.), C. Mihai (68.), illetve Alin Babei (30., 69., 79., 86.). KSE: Bunduc – Bukur (Stanciu 25.), Păun, Tankó (Albu 55.), Gajdó T. (Rancz 70.), Gazda, Gáll, Ştefănescu, Boricean (Szabó 72.), Babei, Kurtuly. Edző: Gazda József.

– Egy gyengébb első félidő után remekül játszottunk a második játékrészben, a csúcsformában levő Babei pedig maximálisan kihasználta lehetőségeit, és megnyerte a meccset számunkra. Ezúttal is bejöttek a cserék, gyorsaságot és frissességet hoztak a játékunkba, és ismételten hasznát vettük jó fizikai kondíciónknak. Gratulálok a fiúknak, és köszönöm a legszebb születésnapi ajándékot – nyilatkozta meccs után Gazda József edzőjátékos, aki a múlt héten ünnepelte 35. születésnapját.

A KSE szombaton 14 órától a Radóci Bucovinát látja vendégül és egy esetleges győzelemmel feljebb léphet a ranglistán a jelenleg elfoglalt 8. helyről.

A 10. forduló többi eredményei: Szászhermány – Barcarozsnyó 1–1, Suporter Club Oţelul Galaţi – FK Csíkszereda 1–1 (gólszerzők: Bârlădeanu 4. / Hodgyai 59.), Székelyudvarhelyi FC – Románvásár 0–3, Radóci Bucovina – Avântul Valea Mărului 2-1, Sănătatea Darabani – CSM Paşcani 0-0, Bákói Aerostar – Sporting Lieşti 1–0. A Galaci Metalosport állt.