Fővárosi pofon az OSK-nak

Fővárosi pofon az OSK-nak Sport

A II. liga 25. játéknapján, szombaton az éllovas fővárosi Juventus otthonában vendégeskedett a Sepsi OSK labdarúgócsapata. A gyengébb napot kifogó sepsiszentgyörgyiek emberhátrányban fejezték be a mérkőzést, és kétgólos vereséget szenvedtek. A piros-fehérek visszacsúsztak a rangsor negyedik helyére, szombaton pedig Szatmárnémetit fogadják, ám a győzelemhez a Bukarest ellen mutatottnál lényegesen jobb játékra lesz szükségük.

A bátortalanul futballozó Sepsi OSK számára hidegzuhannyal kezdődött a bukaresti rangadó, ugyanis már a 7. percben vezetést szerzett a házigazda Juventus, miután Alexandru Zaharia kapásból kilőtte a hálót. A gól után tovább nőtt a labdabirtoklás aránya a hazaiak javára, a mieink igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani az első játékrészben. Niczuly Roland ellenben több alkalommal is kitűnt, a 21 éves hálóőr tette a dolgát, és döntően avatkozott játékba a 26. percben Chipirliuval, illetve a 33. percben Muscăvel szemben. Szünet előtt feléledt az OSK, az Issa által vezetett ígéretes támadást csak szabálytalankodás árán tudták megállítani a védők, a megítélt büntetőt Hadnagy Attila higgadtan értékesítette, és kiegyenlített a sepsiszentgyörgyi együttes (1-1). A csapatkapitány 23. gólját jegyezte az idényben, és továbbra is vezeti a góllövőlistát.

A második félidőben sem változott a játék képe, a mezőnyfölényben játszó házigazda alig tíz perc elteltével újra előnyhöz jutott, Băjenaru szabadrúgását még hárítani tudta Niczuly, de a jól helyezkedő Chipirliu lecsapott a játékszerre és betalált (2-1). A szabadrúgást azt követően ítélték, hogy a kapujából kimozduló Niczuly szabálytalanul ért a labdához, kezezés miatt sárgalapot kapott.

A 82. percben a csereként beállt Buhăescu fejelt kapura, Niczuly résen volt és kikotorta a labdát, ám a partjelző szerint a laszti áthaladt a gólvonalon, így szabályosnak ítélték azt (3-1). Ezzel a döntéssel nem értett egyet a fiatal kézdivásárhelyi hálóőr, akinek reklamálás miatt a második sárga kártyát is felmutatták, így az OSK emberhátrányban fejezte be a meccset.

A mérkőzés nem volt mentes a xenofób megnyilvánulásoktól sem, a fővárosi szurkolók România, România kiáltásokkal „buzdították” a hazai csapatot, a Juventus utánpótláscsapata pedig a hírhedt, Kifelé a magyarokkal az országból! – jelmondatot skandálta. A 70. percben ráadásul petárda robbant a vendégkispad közelében, mindez következmények nélkül…

A Sepsi OSK-t elkísérő Székely Légió tagjai nem ültek fel a provokációra, a tőlük megszokott sportszerű módon végig énekelve és tapsolva biztatták kedvenceiket.

Bukaresti Juventus – Sepsi OSK 3-1 (1-1), Juventus stadion (Bukarest), 1000 néző; vezették: Marian Balaci (Szörényvár), Marius Florin Badea (Râmnicu Vâlcea) és Romică Bîrdeş (Piteşti).

Gólszerzők: Zaharia (7.), Chipirliu (55.), Buhăescu (82.), illetve Hadnagy (44. – büntetőből)

Juventus: Stoian – Beţa, Morariu, Wallace, Carabela, Bărbulescu (Mihăescu 85.), Băjenaru, Zaharia (Buhăescu 74.), Chipirliu, Călinţaru, Muscă (Fl. Cazan 56.). Edző: Daniel Opriţa.

Sepsi OSK: Niczuly – Burlacu, Ghinga, Damian, Olteanu, Minciună, Issa, Huiban (Ene 45.), Manole (Plămadă 64.), Greu,  Hadnagy (Fejér 84.). Edző: Valentin Suciu.

Kiállítva: Niczuly (83.)

A 25. forduló összes eredménye: Szatmárnémeti Olimpia–CS Afumați 0-1, CS Balotești–Metalul Reșița 3-1, Dunărea Călărași–Nagyváradi Luceafărul 3-2, Bukaresti Juventus–Sepsi OSK 3-1, Chindia Târgoviște–Foresta Suceava 2-1, Temesvári ASU Poli–Mioveni 1-2, Aradi UTA–Brassói FC 1-2, Râmnicu Vâlcea – Academica Clinceni 0-3 (játék nélkül), a Dacia Unirea Brăila állt.