Értékes pont Temesvárról

Értékes pont Temesvárról Sport

A Sepsi OSK labdarúgócsapata egy ponttal közelebb került idei célkitűzése teljesítéséhez, miután értékes döntetlent ért el Temesváron, az élvonalbeli bajnokság 10. játéknapján. A sérülések és eltiltások miatt megtizedelt piros-fehérek – több kulcsposzton változtatva – derekasan állták a sarat a bánságiakkal szemben, magabiztos kapusteljesítménnyel első döntetlenjüket érték el az I. ligában.

Hadnagy, Fülöp és Petre sérülése, illetve Thiaw és Dima eltiltása miatt Suciu Valentin több ponton változtatni kényszerült kezdőcsapatán, azonban elszántságból és küzdeni akarásból így sem szenvedtek hiányt. Az OSK első nagy helyzetét a 11. percben jegyezhettük fel, amikor Nikolics került ziccerbe, ám a négy hónap kihagyás után kezdőként pályára lépő montenegrói csatár gyenge lövését Milinte a gólvonalról hárította. Erre válaszként Bîrnoi hozta helyzetbe a Polit, Burlacut lecselezve közel állt a gólszerzéshez, ám Fejér résen volt, és tette a dolgát. Ezt követően igazán nagy helyzet nem alakult ki, egészen a 39. percig, amikor Herea durrantott 20 méterről kevéssel a kapu fölé.

A második játékrészben a hazaiak ráerősítettek a támadásra, Munteanu révén többször is veszélyeztették a piros-fehérek hálóját, eredménytelenül. A 72. percben Herea indította Nikolicsot, ám a jól kijövő Curileac elhalászta előle a labdát. A 89. percben Șeroni állt közel ahhoz, hogy eldöntse a három pont sorsát, ám erőteljes lövését Fejér remek reflexszel, bravúrosan védte. A mérkőzés igazságos gól nélküli döntetlennel zárult, a jól védekező Sepsi OSK első döntetlenjét szerezte az élvonalban. Túl sok idő nem jut a pihenésre és regenerálódásra, ugyanis hétközi fordulóval folytatódik a pontvadászat, a Sepsi OSK kedden 21 órától a csapat ideiglenes otthonául szolgáló brassói Ifjúsági Stadionban a jó formában levő Krajovai CSU-t látja vendégül.

Labdarúgó I. liga, 10. forduló: Temesvári Poli–Sepsi OSK 0–0. Játékvezetők: George Găman (Craiova), Adrian Popescu (Cra­iova), Iulius Radu Timar (Margitta).

Temesvár: Curileac – Crețu, Melinte, Cânu, Șeroni – Soljic (Curjuric 46.), Artean, Munteanu, Vașvari, Bîrnoi (Mailat 65.) – Miguel (Ciucur 46.). Edző: Ionuț Popa. Sepsi OSK: Fejér – Burlacu, Ursu, Oros, Dumbravă – Ghinga, Petrović, Iovu (Veress 69.), Herea (Huiban 79.), Astafei – Nikolic (Damian 87.). Edző: Valentin Suciu.

Sárga lap: Miguel (25.), Crețu (59.), Cânu (69.), illetve Petrović (9.), Herea (24.), Oros (43.), Ghinga (86.).

További eredmények: Juventus – Botoșani 0-2, Jászvásár – Voluntari 2-1, Krajova – Dinamo 2-2, Chiajna – Kolozsvári CFR 0-1. A FCSB – Medgyes találkozó tegnapi lapzártánk után kezdődött, ma 20.30-tól játsszák az Astra Giurgiu – Viitorul összecsapást.