Élen a kolozsváriak

A Concordia Chiajna Krajova felett aratott meglepetésgyőzelmével zárult a labdarúgó I. liga 5. fordulója, amely számunkra arról marad emlékezetes, hogy nyolcvan percig tartotta magát az FCSB otthonában a Sepsi OSK, azonban végül kétgólos vereséget szenvedett.

Több gólszerzési lehetőséget is elpuskázott a Nemzeti Arénában némiképp félénken futballozó Sepsi OSK, míg az Európa Ligabeli mérkőzésre koncentráló fővárosiaknak helyzetük is alig adódott a mérkőzés első felében. Szünetben azonban beállt az élvonal tavalyi gólkirálya, Gnohere, aki a 80. percben befújt büntetőt értékesítette, majd Coman szabadrúgása pecsételte meg a szentgyörgyiek sorsát.

A bajnoki címvédő Kolozsvári CFR hátrányból fordítva győzte le a Dinamót, ezzel pedig élre állt a rangsorban. A magyar válogatott Lang Ádám az első félidőben kétszer is közel járt a gólszerzéshez: előbb fölé fejelt, majd a kapus védte a rövid felsőre fejelt labdáját. A második félidőben a bukaresti csapat egy szöglet utáni fejessel vezetést szerzett ugyan, de a CFR 12 perc alatt hárommal válaszolt: Ţucudean kétszer, Omrani egyszer talált be.

Az 5. forduló eredményei: Jászvásár – Botoșani 2–1, Astra Giurgiu – Călărași 1–1, Viitorul – Medgyesi Gázmetán 2–0, FCSB – Sepsi OSK 2–0, Kolozsvári CFR – Dinamo 3–1, Hermannstadt – Voluntari 4–0, Krajova – Chiajna 0–1.

A 6. forduló programja: pénteken 21 órától Chiajna – Astra Giurgiu; szombaton 18 órától Călărași – Jászvásári Poli, 21 órától Dinamo – Hermannstadt; vasárnap 18 órától Medgyes – Kolozsvári CFR, 21 órától Viitorul – FCSB; hétfőn 18 órától Botoșani – Sepsi OSK, 21 órától Voluntari – Krajova.