Egygólos vereség idegenben

Egygólos vereség idegenben Sport

Egygólos vereséget szenvedett idegenben a meglehetősen tartalékosan felálló Kézdivásárhelyi SE a labdarúgó III. liga 16. fordulójának tegnap bepótolt mérkőzésén. A sérülések és eltiltások által megtizedelt kék-fehérek, gyenge első félidőt követően, hiába hajráztak nagyot, 2–1-re kikaptak Románvásártól.

A sérült Gazda, Kurtuly és Sergiu, valamint a felgyűlt sárgalapok miatt eltiltott Babei és Ştefănescu hiányában a KSE a Bunduc – Bukur, Stanciu, Tankó, Oprea, Gajdó T. (Rancz, 66.), Albu, Păun, Gajdó G., Boricean (Gáll, 56.), Bagoly (Vlădulescu, 70.) felállásban vállalta a románvásári kiszállást. A kék-fehérek megilletődötten kezdték a mérkőzést, lehetőséget adva a hazaiaknak a kibontakozásra. A nehéz, sáros pályán a házigazdáknak állt a zászló, akik a 17. percben csak azért nem jutottak vezetéshez, mert Bunduc bravúrosan hárított egy tizenegyest. A hazai mezőnyfölény a 42. percben érett góllá, Marin vette be a KSE kapuját (1–0).
A második félidőben megváltozott a játék képe, kitámadott a KSE, azonban próbálkozásait nem koronázta siker, míg a románvásáriak egy gyors kontrából kettőre növelték góljaik számát (2–0). A kézdivásárhelyi cserék jól szálltak be a játékba, Rancz és Gáll is közel állt a szépítéshez, majd Gajdó Gothárd hagyott ki óriási lehetőséget. A 84. percben Oprea megtörte a jeget, és lefaragott a hátrányból (2–1). Alig pár perc múlva Păun előtt adódott óriási ziccer, aki egy szöglet után két méterről fejelt a léc fölé. A sárban inkább a küzdelem, mint a szép játék dominált, a KSE-nem nem tudott kiegyenlíteni, de a második félidei játéka okán nincs miért szégyenkeznie. Végeredmény: Románvásári VSK–Kézdivásárhelyi SE 2–1 (Marian Marin 42., Iosif Netbai 67. / Eduard Oprea 84.).
Kézdivásárhely csapata hétvégén szabadnapos lesz, azonban jövő héten igencsak fel kell kötnie a nadrágot, mert április 3-án a Spor­ting Liești, április 6-án pedig a Bákói Aerostar látogat a Sinkovits Stadionba.
Labdarúgó 3. liga, 16. (elhalasztott) forduló eredményei: Szászhermány–Székelyudvarhely 2–0, Bákói Aerostar–Foksány 4–1, Sporting Liești–Sănătatea Darabani 1–0, Barcarozsnyói Olimpic–Pașcani 3–1; Galaci Metalosport–Galaci SC Oțelul 3–0 (játék nélkül), FK Csíkszereda–Avântul Valea Mărului 3–0 (játék nélkül), Radóc szabadnapos.