Egy ponttal tért haza az OSK

Egy ponttal tért haza az OSK Sport

Kiélezett csatát ígért a labdarúgó II. liga 33. fordulójának záró mérkőzése a Chindia és a Sepsi OSK között, ennek megfelelően a feljutásra törő sepsiszentgyörgyieknek nehéz dolguk akadt a târgoviştei stadionban. Erejükből most döntetlenre futotta.

Az első félidő végére egygólos hátrányba kerültek a piros-fehérek, akik ugyan egyenlítettek a második játékrészben, de a győztes találatra már nem futotta. Egy dolgot leszögezhetünk, nem az OSK-t elkísérő szurkolókon múlt, hogy nem sikerült győztesen elhagyni a pályát. A Sepsi OSK-t elkísérő pár száz lelkes szurkoló igazi „hazai” hangulatot varázsolt a târgoviştei Eugen Popescu Stadionba, a Székely Légió tagjai teli torokból énekelték végig a mérkőzést, és civilizáltan buzdították kedvenceiket, nem ülve fel a házigazdák részéről jövő folyamatos provokációnak.

A sérülés miatt hiányzó Hadnagy Attila helyett ezúttal Damian viselte a csapatkapitányi karszalagot, de Ghinga és Ursu hiányzása is érződött. A mieink kezdték lendületesebben a meccset, többször is a hazai kapu elé kerültek, ám a lehetőségek kimaradtak, Huiban egymaga több ziccert is kihagyott. Az első félórában többet volt az OSK-nál a labda, ez a fölényünk azonban gólokban nem mutatkozott meg, míg a kontrákra alapozó ellenfél a piros-fehér védelem bizonytalankodását kihasználva a 39. percben Honciu révén betalált.

A töredezett, sok szabálytalansággal tarkított második 45 percben a Sepsi OSK számára is megtört a jég, Issa lövésével egyenlített a 63. percben. Alig pár perc múlva előnyhöz juthattak volna a mieink, ám Greu jobboldali beadásánál a kaputól alig három méterre levő Bujor elszalasztotta a nagy lehetőséget. A házigazdák próbálkozásainál Niczuly állta derekasan a sarat, esélyt sem adva az ellenfélnek a gólszerzésre. A 89. percben Manole, majd Issa nyerhette volna meg a meccset, azonban pontatlan megoldásokat választottak, és hiába az ötperces hosszabbítás, maradt az 1-1-es döntetlen.

Chindia Târgovişte – Sepsi OSK 1-1.

Chindia: Căbuz – Martac, Vătavu, Ispas, Dumitraşcu, Pătru (Nisipeanu 72.), Honciu, L. Mihai, Stoica (Pencea 78.), Neguţ, Cherchez. Edző: Nicolae Croitoru.

Sepsi OSK: Niczuly – Răduţoiu, Burlacu, Damian, Olteanu, Minciună, Mitra (Manole 47.), Greu (Jakab 88.), Issa, Huiban, D. Ene (Bujor 56.). Edző: Valentin Suciu.

Gólszerzők: Honciu (39.), illetve Issa Thiaw (63.).

Sárgalap: Vătavu (18.), Ispas (43.), Neguţ (61.), illetve Răduţoiu (82.), Huiban (84.), Burlacu (87.), Mitra (90+2).

A 33. forduló többi eredménye: CS Baloteşti – Szatmárnémeti Olimpia Satu Mare 1-0, CS Mioveni – FC Academica Clinceni 3-2, Foresta Suceava – Nagyvárad 2-0, Resicabánya – Brassói FC 1-1, Temesvári ASU Poli – Dunărea Călăraşi 4-1, Rm. Vâlcea – Afumaţi 0-3 (hivatalból), Aradi UTA – Tatrang 3-0 (hivatalból). A Dacia Unirea Brăila és a Bukaresti Juventus állt.

– Nagy pontot hoztunk el idegenből, amellyel elégedettek lehetünk, mert úgy, ahogy megnyerhettük volna ezt a meccset, akár ki is kaphattunk volna – értékelt lapunknak Suciu Valentin vezetőedző. – Sajnos, hiányoztak a sérültjeink, de legközelebb már ők is pályán lesznek. Nem vagyunk elkeseredve, a következő találkozót feltétlenül meg kell nyernünk. Gratulálok a szurkolóinknak, akik végig buzdítottak bennünket, és civilizáltan viselkedtek, ami nem mondható el târgoviștei részről, a hangosbemondón keresztül olyan dolgok hangzottak el, amelyeknek nincs mit keresniük egy stadionban – fűzte hozzá.

A Sepsi OSK a következő játéknapon hivatalból jut három ponthoz, majd május 20-án Suceavára látogat.