Egy pont idegenből

Egy pont idegenből Sport

Nem tudta kihasználni helyzeteit, így döntetlennel kellett beérnie a KSE-nek Barcarozsnyón, a harmadosztályos labdarúgó-bajnokság szombati, 18. játéknapján. A kék-fehérek több mint egy félidőt emberelőnyben játszottak, ám így sem tudtak felülkerekedni a „bunkerfocit” alkalmazó hazaiakkal szemben.

Az odavágóbeli 2-0-s győzelem után bizakodva utazott Barcarozsnyóra a KSE, ahol viszont komoly ellenállásba ütközött a jobbára csak védekezésre összpontosító házi­gazdák részéről. Ilyen körülmények között Babei és társai hiába dolgoztak ki helyzeteket a nehéz, sáros pályán, nem tudták értékesíteni azokat. A hazaiak egy gyors kontrából már a 15. percben bevették Bunduc kapuját, amire válaszként a kézdiek is lőttek egy gólt, ám a játékvezető les miatt érvénytelenítette azt. Az ellenfél nem mindig sportszerűen védekezett, ennek eredményeként Kurtulyt már a 25. percben le kellett cserélni, ezután dől el, mennyire súlyos a támadó térdsérülése.

A hazaiak durvasága a 37. percben piros lapban csúcsosodott ki, majd a 60. perctől kettős emberhátrányba kerültek. A KSE beszögezte az Olimpicot annak térfelére, de hiába ért helyzet helyzetet, csak egyszer tudtak betalálni, Babei a 87. percben kigyenlített az 1–1-es döntetlenben végződő találkozón.

– Nehéz dolgunk volt a két sorral védekező hazaiakkal szemben, akik kíméletlenül faultoltak bennünket, legalább nyolc sárgalapot kaptak durvaságukért, plusz a kiállítások. Nehéz pályán rengeteg helyzetet kihagytunk, sajnos, ma ennyi fért bele, de a fiúk küzdőszellemére nem lehet panasz – nyilatkozta Gazda József edzőjátékos, aki egyúttal köszönetet mondott annak a mintegy húsz szurkolónak, akik elkísérték a csapatot a kiszállásra. A KSE legközelebb a Spor­ting Lieşti-et fogadja szombaton 15 órától a Sinkovits Stadionban.

Labdarúgó III. liga, 18. forduló: Barcarozsnyói Olimpic Cetate – Kézdivásárhelyi SE 1-1 (1-0), gólszerzők: Diego Alupoae 15., illetve Alin Babei 87. A KSE kerete ezen a mérkőzésen: Bunduc – Oprea (Albu 46.), Păun, Tankó (Stanciu 55.), Gajdó T., Gazda, Gáll (Bagoly 73.), Ștefănescu, Boricean, Babei, Kurtuly (Gajdó G. 25.).
A forduló további eredményei: Bákói Aerostar–Sănătatea Darabani 8-0, Sporting Lieşti–Valea Mărului 3-0 (hivatalból), Galaci Metalosport–Székelyudvarhely 1-6, Szászhermány–Radóc 1-2, Csíkszereda–Románvásár 3-1, Galaci Oţelul–Foksány 0-0.

14. Valea M. 16 2      1      13    26-46      7
  15. Metalosport* 16    0      0      16    3-132      -8  *8 büntetőpont levonva