Egy pont Călărași-ról

Egy pont Călărași-ról Sport

Gólnélküli döntetlent ért el a Sepsi OSK labdarúgócsapata Călărași-on, a II. liga 27. fordulójának hétfői zárónapján. A piros-fehéreknek nem volt könnyű dolguk az idei évben veretlen Dunărea otthonában, ráadásul ismét emberhátrányban fejezték be a találkozót. A mieink továbbra is a rangsor harmadik helyét foglalják el.

Jól tartotta magát a Dunărea Călărași otthonában a Sepsi OSK, a kiegyensúlyozott, férfias küzdelem végén azonban mindkét háló érintetlen maradt. Ígéretesen indítottak a sepsiszentgyörgyiek, a 3. percben már veszélyeztették az ellenfél kapuját, Huiban baloldali beadását Matei próbálta meg tisztázni, ám a labda Hadnagy Attilához került, az OSK gólgyárosa hamar eszmélt, kapásból rálőtte, azonban Lungu kapus résen volt és szögletre hárított. A kezdeti tapogatózó játék után az OSK volt kezdeményezőbb, de igazán komoly lehetőséget nem tudtak kidolgozni. A 27. percben a jó helyzetben levő Bujor tétovázott a kapu előtt, majd a 38. percben ugyancsak ő fejelt rá erőtlenül Manole beadását követően. A 38. percben áldhatta a szerencséjét a sepsiszentgyörgyi együttes, Fejér rosszul mozdult ki egy előreívelt labdára, Kanda pedig átemelte fölötte, a játékszer viszont elkerülte az üresen maradt kapunkat.

A második félidő kevés említésre méltó eseményt hozott, a házigazdák jártak közelebb a gólszerzéshez, a 85. percben Cristea a tizenhatos széléről bombázott kapura, lövése kevéssel hibázta el a kapu felületét. A hosszabbítás 2. percében a játékvezető egyből piros lapot mutatott fel a pár perccel korábban beálló Mitra Szilárdnak, aki Ciocâlteu ellen szabálytalankodott, a döntés kívülről kissé elhamarkodott tűnt. Maradt a 0-0, ez volt a sepsiszentgyörgyiek harmadik gólnélküli döntetlenje a szezonban, korábban Balotești és a fővárosi Juventus ellen nem tudtak betalálni az őszi idényben.

Labdarúgó II. liga, 27. forduló: Dunărea Călărași – Sepsi OSK 0-0.

Vezették: Cătălin Buşi (Râmnicu Vâlcea), Marian Truţă (Băbeni) és Alexandru Mihăilă (Râmnicu Vâlcea).

Dunărea: Lungu – Ţenea, Matei, Şandru, Mardare (Bg. Stancu 66.), Preoteasa, C. Cristea (Ciocâlteu 88.), Danciu, Puşcaş, Kanda, Avram (Ţîră 56.). Edző: Adrian Mihalcea.

Sepsi OSK: Fejér – Răduţoiu, Ursu, Damian, Dumbravă, Ghinga, Issa, Huiban (Greu 62.), Bujor (D. Ene 55.), Manole (Mitra 83.), Hadnagy. Edző: Valentin Suciu.

Sárgalap: Danciu (35.), Avram (41.), illetve Issa (46.), Huiban (61.), Ursu (72.), Hadnagy (73.).

Kiállítva: Mitra (90+2.).

A 27. forduló korábbi eredményei: Foresta Suceava – Academica Clinceni 2-0, Chindia Târgovişte – Resicabánya 4-0, CS Baloteşti – Brassó 2-2, Szatmárnémeti Olimpia – Juventus 1-3, Aradi UTA – Nagyvárad 0-0, Râmnicu Vâlcea – Dacia Unirea Brăila 0-3 (hivatalból), Tatrang – Afumaţi 0-3 (hivatalból).