Egy ide

Egy ide Sport

81-64 (30-12, 16-18, 16-15, 19-19) arányú sima győzelmet aratott a Sepsi–SIC az alexandriai Teleorman ellen a női kosárlabda-bajnokság rájátszásának első fordulójában. A legjobb négy közé jutásért folyó párharc az egyik csapat két győzelméig tart.

11 hazai pont után dobta első két pontját az Alexandria – s ez nagyjából tükrözte a két csapat közti különbséget, ha ezt a végeredmény esetleg nem is mutatja. Az első negyed végén, amelyben Jeffery több pontot dobott, mint az egész alexandriai csapat, 30-12 volt az állás, a másodikat a takarékra váltó Sepsi–SIC mellett, 16-18-ra vitte a vendégcsapat.

A második félidőben nem változott a játék képe, 16-15-ös és 19-19-es részek után a Sepsi–SIC megérdemelt győzelmet aratott. Marshall 27 pontig jutott, Shegog dupla-duplát (15 pont, 10 lepattanó) hozott. Visszavágó csütörtökön, Alexandrián. A harmadik meccs, ha szükség lesz rá, jövő vasárnap esedékes, a Szabó Kati sportcsarnokban. Hatalmas meglepetésre a Municipal Târgovişte 51-64-re elveszítette első mérkőzését a Municipal Szatmárnémeti ellen, a többi meccs a várt eredményt hozta: U Kolozsvár – ICIM Arad 68-56, Olimpia Brassó – Phoenix Galac 74-72.