Déva telel az élen

Nem tudott meglepetést okozni a Sepsi Futsal Resicabányán, a teremlabdarúgó I. liga 13. fordulójából elnapolt mérkőzésen, a rövid kispaddal rendelkező sepsiszentgyörgyiek csütörtökön idei utolsó mérkőzésüket is elveszítették, 14-ből 14 alkalommal szenvedtek vereséget.

Hazai gólokkal indult a találkozó, a 7. percben már 2–0-ra vezetett Resicabánya, majd egy perc múlva Papp Csongor passzából szépített Szakács (2–1), ám szünetig további három gólt kasszíroztak a szentgyörgyiek (5–1). Térfélcsere után is a hazaiak lőtték a gólokat, és 8–1 arányban megnyerték az összecsapást. Gólszerzők: Doană (2), Zamfir, Budai, Chelu, Avramovici, Păvan, Mihuțescu, illetve Szakács.

A Sepsi Futsal továbbra is pont nélkül áll a rangsor utolsóelőtti, kilencedik helyén, míg a resicai gárda 9 ponttal a nyolcadik pozíciót foglalja el. A listavezető Déva ugyancsak csütörtökön pótolta a 13. fordulóból elmaradt, călăraşi-i mérkőzését, amelyet simán, 6-0-ra nyert meg. A 36 pontos bajnoki címvédő tizenegy győzelemmel és három döntetlennel a bajnoki tabella élén telel. A versenykiírás szerint a 2018-as esztendő első hivatalos találkozója február közepén lesz, mégpedig a Román-kupa nyolcaddöntője, az alapszakasz pedig várhatóan február 25-én folytatódik.

1. Déva 14    11    3      0      116-21     36
  2. Udvarhely 14    11    2      1      123-44     35
  3. Temesvár 13    11    2      0      85-16       35
  4. Galac 13    10    1      2      71-27       31
  5. Călăraşi 14    6      2      6      49-53       20
  6. Csíkszereda 14    4      2      8      62-67       14
  7. Jászvásár 14 4      2      8      55-65       14
  8. Resicab. 14    3      0      11    39-134     9