Csalódást okozott a KSE

Csalódást okozott a KSE Sport

Remekbe szabott első félidei játék után a Kézdivásárhelyi SE kétgólos előnyt kótyavetyélt el érthetetlen módon az FK Csíkszereda ellenében a III. ligás labdarúgó-bajnokság tavaszi idényének szombati rajtján. A második játékrészben semmilyen ellenállást nem tanúsító KSE 5-3 arányú vereséget szenvedett, azonban a három pontnál sokkal többet veszített.

Az 1. csoport 17. fordulójában székely rangadóhoz illő izgalmas első félidőt játszott egymással Kézdivásárhely és Csíkszereda. Ekkor még úgy tűnt, kiváló teljesítményre lesz szükségük a vendégeknek, ha pontot akarnak rabolni. A házi­gazdák gyors kontrákra alapoztak, és többször is veszélyeztettek a tizenhatoson belül, mígnem a 23. percben Păun ugratta ki a remek ütemben érkező Gajdó Gothárdot, aki kíméletlenül a léc alá bombázott (1-0). A gól után felélénkült a játék, majd alig pár perc múlva ismét zörgött a csíkiak hálója: Alin Babei gurított a hosszúba Ștefănescu pompás átadása után (2-0). Tombolt a lelátó, játszott a hazai csapat, míg a vendégeknek csak pontatlan próbálkozásokra futotta.
Szünet után óriásit változott a játék képe, miután a hazaiak megmagyarázhatatlan módon mind a négy cseréjüket letudták már az elején, majd szinte semmilyen ellenállást nem tanúsítottak, amikor a csíkiak gyors egymásutánban előbb kiegyenlítettek, majd a vezetést is átvették. Ekkor a hazai szurkolók zöme bundát kiáltva, felháborodottan elhagyta a stadiont. A KSE bő félórát tíz emberrel játszott, miután Oprea földhöz vágva mezét, levonult a pályáról. Csíkszereda 5-3-ra nyert ugyan, de győzelme keserű szájízt hagyott a kézdivásárhelyiekben.
Labdarúgó III. liga, 17. forduló: Kézdivásárhelyi SE – FK Csíkszereda 3-5 (2-0). Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion, mintegy 800 néző. Vezette: Cosmin Apetrei (Roznov).
KSE: Bunduc (Farkas, 46.) – Gazda, Babei, Ștefănescu, Păun, Boricean, Gajdó G. (Bagoly 46.), Tankó (Vlădulescu 46.), Gáll (Sergiu 46.), Gajdó T., Oprea. Edző: Gazda József. Csíkszereda: Horvát – Csiszér (Majzik, 70.), Csürös, Locotus, Lőrincz, Savin (Antal 46.), Magyari, Gonzalez, Györgyi, Nascimento, Bajkó (Hodgyai 75.). Edző: Bálint László. Gólszerzők: Gajdó G. (23.), Babei (29.), Bagoly (90.), illetve Bajkó (50., 58., 62.), Nascimento (52.), Hodgyai (79. – tizenegyesből). Sárga lap: Gajdó G. (6.), Păun (43.), Oprea (53.). <<