Barátságos sikerek

Barátságos sikerek Sport

Két nagyon hasznos nemzetközi barátságos mérkőzést játszott a Kézdivásárhelyi SE I. ligás női kosárlabdacsapata a hét elején, a legnagyobb budapesti egyetem, az ELTE BEAC csapatai ellen vette fel a kesztyűt a magyar fővárosban.

A Székelyföld legtehetségesebb utánpótláskorú játékosaival megerősített KSE-nek jól jött a budapestiek meghívása, mivel a felkészülési időszak során viszonylag kevés barátságos mérkőzést tudtak játszani, így Kolarevic vezetőedzőnek nem volt lehetősége élesben kipróbálni az új keretet. Először a BEAC-nak azzal az U18-as gárdájával mérték össze erejüket, akik egy évvel fiatalabb korosztályt képviselnek. A mérkőzés első negyede kiegyensúlyozottan alakult, aztán a KSE szép lassan átvette az irányítást, szünetre már 16 pontos előnyt szerzett, majd a második játékrészben bebiztosította győzelmét. KSE – BEAC U18 73-52 (17-13, 22-10, 21-13, 13-16). KSE: Biszak 16, Debreczi 11/6, Voloncs 10, Holinka 8/6, Kovács 6, Bartók 6/3, Czimbalmos 6, Incze 4, Csurulya 3, Bölöni 2, Istók, Csíki.

Kedd délután már rutinosabb ellenféllel, a magyar másodosztályban szereplő ELTE Fortis együttesével szálltak szembe a mieink. Ljubomir Kolarevic sokat cserélt a találkozón, különböző támadó és védekező taktikai elemeket, felállásokat gyakorolt, közben pedig az eredményt is kézben tudta tartani a KSE, amely tegnap már Nagyváradon szerepelt a női I. liga 2. fordulójában.

KSE – ELTE BEAC 2 56-43 (16-10, 13-12, 14-11, 13-10). KSE: Holinka 11/6, Debreczi 11, Biszak 9, Csurulya 8, Incze 5, Bartók 4, Kovács 3, Voloncs 2, Czimbalmos 2, Bölöni 1, Istók, Csíki. Edzők: Ljubomir Kolarevic, Minescu János.