A honlap többnyire a Kovászna megyében megjelenő Székely Hírmondó napilap írásait jeleníti meg, de csak részben azonos annak tartalmával.

Az 5. SIC Feszt – Székelyföldi Szabadegyetem programja

Az 5. SIC Feszt – Székelyföldi Szabadegyetem programja Kultúra

Péntek, augusztus 10.
10.00–11.00 Megnyitó (előadósátor)
• Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke
• Oltean Csongor MIÉRT-elnök
• Kelemen Szilárd Péter HÁRIT-elnök
• Laczikó Enikő, az Etnikumközi Kapcsolatok Hivatalának vezetője
• Márton Árpád parlamenti képviselő
11.00–12.00 Ismerd meg Háromszéket kvíz (előadósátor)
• Jánó Szabolcs, a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület vezetője
• Fazakas-Csoma Szidónia, a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület tagja
12.00–13.00 Hunyadi akadémia: Mátyás-kiállítás megnyitója (előadósátor)
• Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke
• Sógor Csaba EP-képviselő
16.00–17.00 Maradj talpon (politikusként)! (előadósátor)
• Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke
• Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke
• Péter Ferenc, Maros Megye Tanácsának elnöke – egyeztetés alatt
Moderál: Olteán Csongor MIÉRT-elnök
17.00–18.00 Koncert: FuvóShock (főszínpad)
18.00–19.00 Digitális mezőgazdaság Székelyföldön (előadósátor)
• Orbán Miklós, az AgroSIC Közösségek Közti Társulás vezetője
• Miklós Ervin, az IT plusz klaszter alelnöke
19.00–20.00 Humorest: Szomszédnéni Produkciós Iroda (főszínpad)
19.00–20.00 Szitabodza néptánccsoport (folkudvar)
19.00–20.00 Nagy Zoltán: Mátrai borok Székelyföldön (borudvar)
20.30–21.15 Koncert: Pinceband (főszínpad)
21.00–23.00 Táncház: Gáspár Csaba és Barátai (folkudvar)
21.45–22.00 Koncert: Eötvös Rémus (főszínpad)
22.00–23.00 Koncert: Ham Ko Ham (főszínpad)
23.00–02.00 DJ BRNY (főszínpad)
23.00–02.00 DJ Turbo G (előadósátor)

Szombat, augusztus 11.
10.00–12.00 #ihajcsuhaj futás a SIC Fesztre. Indulás Sepsiszentgyörgy központjából
10.00–10.15 Családi Nap-megnyitó (Családi Nap-színpad)
10.15–11.00 Mese Csavar-Mátis Katalinnal (Családi Nap -színpad)
11.00–18.00 Mesesátor Csavar Mátis Katalinnal
11.00–18.00 Lovagi torna és erények gyűjtése (Családi Nap-udvar)
11.00–18.00 Pónilovaglás (Családi Nap-udvar)
11.00–11.45 dr. Tarczali Mária gyermekgyógyász tanácsai (előadósátor)
Beszélgetőtárs: Grüman Éva Családi Nap-főszervező
11.45–12.00 Népmese és népdal: Földes Levente, Gondos Noémi (Családi Nap-színpad)
12.00–13.00 Közigazgatási kódex (előadósátor)
• Cseke Attila szenátor
• Grüman Róbert, Kovászna Megye Tanácsának alelnöke
12.00–14.00 Reneszánsz kori interaktív foglalkozások (íjászat, hajítófegyverek, dárda, korabeli frizurák készítése, táncok) (Családi Nap-udvar)
13.00–14.00 Nem magánügy! A családon belüli erőszakról (előadósátor)
• Hegedűs Csilla, az RMDSZ Nőszervezetének ügyvezető elnöke
• Bálint Olga, a Szentkereszty Stefanie Egyesület vezetője
• Dobolyi Tünde ügyvéd
Beszélgetőtárs: Ájgel Ágnes, az RMDSZ Háromszéki Nőszervezetének elnöke
13.00–14.00 Halvirág Bábszínház: Világszép nádszál (Családi Nap-színpad)
15.00–16.00 Nőként, orvosként, önkéntesként, politikusként a világban (előadósátor)
• dr. Turoczi Ildikó önkéntes orvos
• Benkő Erika parlamenti képviselő
Beszélgetőtárs: Gáspár Csilla, az RMDSZ kézdivásárhelyi nőszervezetének tagja
15.00–15.30 Tombola (Családi Nap-színpad)
15.30–17.00 Mátyás-korabeli harci bemutató (fegyverek forgatása, kardtechnikák bemutatása párban, lándzsás hadrend, párviadal, hajító fegyverek, íjászat) és lovaggá ütés (Családi Nap-udvar)
17.00–18.00 Mátyás-korabeli táncok-interaktív bemutató és tánc­ház (Családi Nap-színpad)
18.00–19.00 Ifjúsági munka Sepsiszentgyörgy–San Jose tengelyén. A HÁRIT nemzetközi ifjúsági projektjének a bemutatója (előadósátor)
17.00–18.00 Kék Virág néptánccsoport (folkudvar)
18.00–19.00 Zöld Fenyő néptánccsoport (folkudvar)
19.00–20.00 Nagy Zoltán hobbi borkészítő: Hogyan készül a pityókabor? (borudvar)
20.30–21.30 Koncert: 4S Street (főszínpad)
21.00–23.00 Táncház Harai Hunor és barátai (Folkudvar)
22.00–23.00 Koncert: Bye Alex és a SLEPP (főszínpad)
23.00–02.00 DJ SHIVER (főszínpad)
00.00–02.00 Techno/house (előadósátor)
Állandó program: Diákolimpia

Vasárnap, augusztus 12.
10.00–11.00 Pengeélen Kelemen Hunor RMDSZ-elnök (előadósátor) – egyeztetés alatt
Felvezet: Demeter Ferenc, Mikóújfalu polgármestere
11.00–13.00 10 éves a HÁRIT (előadósátor)
15.00–16.00 Székelyföld gazdasági jövőképe (előadósátor)
• Deák Gyöngyvér, a Magyar Nemzeti Kereskedőház sepsiszentgyörgyi képviselője
• Lázár Zoltán külgazdasági attasé
• Antal Lóránt szenátor
• Fejér László Ödön szenátor
Moderál: Kelemen Szilárd HÁRIT-elnök
16.00–17.00 Zöld Háromszék (előadósátor)
• Ambrus József, a Kovászna Megye Integrált Hulladékrendszere Fejlesztési Egyesületének elnöke
• Fazakas András Levente, az Aquacov Közösségfejlesztési Egyesület vezetője
Moderál: Fejér Melinda, az RMDSZ Kézdivásárhelyi Nőszervezetének elnöke
19.00–20.00 Humorest György Botond & András Előd (előadósátor)
19.00–21.00 Táncház: Oláh Dániel és barátai (folkudvar)
20.00–21.00 Koncert: Teddy Queen (főszínpad)
21.00–22.00 Koncert: Manó & Friends (főszínpad)
21.00–23.00 Táncház: Mihály Pál és barátai (folkudvar)
23.00–24.00 Koncert: Lóci játszik (főszínpad)
23.00–01.00 Nick Havsen (főszínpad)
01.00–02.00 PIXA (főszínpad)
Állandó program: Diákolimpia

A szervezők fenntartják a programváltoztatás jogát

Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé.