Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Természetvédelmi illeték, de mire?

Természetvédelmi illeték, de mire? Kovászna megye

Háromlejes természetvédelmi illetéket kell fizetni azoknak, akik személygépkocsival mennének Sugásfürdőre. Ezt akkor is, ha nem kirándulni, hanem ásványvízért mennek, vagy a gyógyfürdőt látogatnák meg. Többen nehezményezik a szabályt, mivel az utak állapota rossz, a kirándulóhelyek pedig szemetesek.

Olvasóink hívták fel a figyelmet, hogy akik hétvégén a sugásfürdői spá-t látogatnák meg, többe kerül a kiruccanás, mintha más helységbe mennének. A Sugásfürdő felé vezető úton sorompó és tábla jelzi, hogy háromlejes természetvédelmi illetéket fizetni kell azoknak, akik áthajtanak. Sokan úgy gondolták, csak azoknak, akik kirándulni szeretnének.
Bartha Sándor hétvégén családjával szeretett volna a Sugás Spába látogatni, és meglepetéssel fogadta, hogy így is fizetnie kellett a sorompónál. Mint mondta, három lej nem sok, de úgy tudták, csak a kirándulókra vonatkozik.
– Mi nem szemeteltünk, nem álltunk meg, csak a spánál, így nem értettem, miért kell fizetnünk. Az ötletet egyébként támogatom, viszont, ha már környezetvédelmi illetéknek hívják, akkor a természetet is tisztán tarthatnák, ugyanis a legtöbb kirándulóasztal körül óriási szeméthalmok állnak, valamint az út állapota is kifogásolható – mondta a férfi.
Nagy Zoltán, a sepsiszentgyörgyi polgármesteri hivatal munkatársa az üggyel kapcsolatban elmondta: a háromlejes jegy, amit a sorompónál adnak, az autósokra vonatkozik. Nem személyenként, hanem autónként kell befizesse mindenki, aki az üdülőhelyre látogat. Ez egyfajta út- és környezetvédelmi adó. Azoknak, akik gyalog vagy biciklivel kirándulnak, nem kell fizetniük.
A kirándulóhelyek tisztaságával kapcsolatban több panasz is érkezett, az asztalok környékét a környezetvédelmi őrség, az állami erdészet és a helyi rendőrség munkatársai is rendszeresen ellenőrzik. A kirándulóhelyekről begyűjtött hulladékot a Tega Rt. köztisztasági vállalat szállítja el, átlagban 5–6 köbméter szemét gyűl egy hétvége alatt – mondta Székely Kincső, a cég munkatársa. Jelenleg a 4-es kilométernél és Sugás felé 5–5 betongyűrűt helyeztek ki, ahová a szemetet eldobhatják a piknikezők. Ugyanakkor Sepsiszentgyörgyön néhány éve indult a Zöld Őrség program, ennek tagjai a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Sepsiszentgyörgyre kihelyezett tagozatának környezetvédelmi szakos diákjai. A biciklis önkéntes csapat összegyűjti a hulladékot a kirándulóhelyekről, patakmedrekből, de figyelmeztetik is a kirándulókat a különböző környezetvédelmi törvényekre, kiszabható bírságokra.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások
  • User
    Dátum: 2018. szeptember 4., 16:00
    ÉRTÉKELÉS: 9

    „Ez egyfajta út- és környezetvédelmi adó.” Mert ugyebar azt nem fizetunk amugy is?! Ennel jobb indokot vartam. En meg bevezetnem a parkolasi dijat, legalabb 10 ron / h. Ugyanis az meg nincs, Elvegre miert ne lehetne ezt is?!