Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Rendkívüli tárgyalást tartottak

Rendkívüli tárgyalást tartottak Kovászna megye

Kedden rendkívüli tárgyalásra került sor az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) vs. sepsiszentgyörgyi polgármesteri hivatal perben, amelynek tétje, hogy beolvasztható-e a Kós Károly Iskolaközpont a Puskás Tivadar Líceumba. A vonatkozó tanácshatározat felfüggesztésének ügyében pénteken hirdet ítéletet a sepsiszentgyörgyi bíróság.

Az EMNP március 30-án a közigazgatási bíróságon támadta meg a megyeszékhelyi tanács azon határozatait, amelyekben a Kós Károly Iskolaközpont megszüntetéséről és annak a Puskás Tivadar Líceumba történő beolvasztásáról döntöttek. Azért, hogy a folyamat „ne váljon visszafordíthatatlanná”, a szervezet ragaszkodott hozzá, hogy a bíróság még az idei iskolai évben, külön döntsön arról, hogy felfüggeszti a sepsiszentgyörgyi tanács vonatkozó határozatát.

Az ügyben a múlt pénteken került sor az első tárgyalásra, amikor úgy döntöttek, a felfüggesztés ügyét leválasztják a tanácshatározat jogosságának elbírálásáról, és ez ügyben június 27-re rendkívüli tárgyalást hívtak össze.

Kedden több mint százan jelentek meg a sepsiszentgyörgyi bíróságon, köztük a Kós Károly Iskolaközpont vezetői, pedagógusai, tanulói és számos szülő.

Kolcza István széki elnök az EMNP képviseletében volt jelen, és elmondta: az érdeklődők több mint fele nem fért be a tárgyalóterembe.

– A bíró tanúként hallgatta ki a Kós Károly-iskola szülőbizottságának elnökét, aki kifejtette, hogy miért tartják feltétlenül szükségesnek azt, hogy az iskola továbbra is önálló intézményként működjön – mondta el Kolcza, hozzátéve: a bíró pénteken hirdet ítéletet arról, hogy a per idejére felfüggesztik-e a határozatot vagy sem.

Az érdemi tárgyalásra szeptember 5-én kerül sor.

Bálint József szerint az ügy végső kimenetele szempontjából „rendkívül fontos”, hogy pénteken milyen ítélet születik.

– Ha felfüggesztik a tanácshatározatot, akkor visszaáll a január 18-a előtti állapot, azaz önálló intézményként működik a Kós Károly-iskola. Ha azonban nem függesztik fel a határozatot, akkor a következő tanév már „beolvasztva” kezdődik, amit igen nehéz lesz „visszacsinálni” még akkor is, ha esetleg később megnyerjük a pert – nyilatkozta az EMNP megyei elnöke.

Bálint elmondta: a törvény nem kötelezte volna rá, de támogató aláírásokat is gyűjtöttek. Az eredetileg célul kitűzött ezerhez képest, „lazán” összegyűjtöttek 1500 aláírást, ám ezeket nem csatolták az ügy irataihoz.

– A törvény szerint, minden olyan iratot, amit a bíróságra benyújtasz, az alperesnek is el kell juttatni. Márpedig azt el szerettük volna kerülni, hogy a polgármesteri hivatalban azon sepsiszentgyörgyi jóhiszemű állampolgárok lajstromát böngészszék, akik szembe mertek szállni a polgármesterrel és a sepsiszentgyörgyi tanács többségi határozatával. Nem másért, de ki tudja, hirtelen mi ki nem derül egyikükről-másikukról. Erről nekem személyes tapasztalatom van, és nincs értelme kellemetlenségeknek kitenni az embereket – mondja Bálint.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük